Здоровим будь, юний Рятівнику чистоти! Ти вже був на чотирьох планетах і знаєш багато важливих речей, пов’язаних із чистою водою, милом та іншими засобами для умивання і миття рук та тіла. Тож прийшов час з’ясувати, а що робити після того, як ти вимив руки чи помив посуд? Саме цього я і навчу тебе на Планеті використання рушників.
Зараз у нас майже все спокійно, але інколи мешканці страждають від нападу підступних мікробів брудних рушників та носових хусточок. Вони з’являються на вологих рушниках після басейну, на забутих у кишенях брудних хусточках та на рушниках і хусточках, якими користувалися хворі люди. Ми допоможемо їм не забувати, як поводитися в таких ситуаціях, і з’ясуємо, в чому небезпека таких мікробів — злючок-бруднючок. А найголовніше — як із ними боротися.
Почну з того, що завжди після миття рук, умивання, чищення зубів чи миття посуду, потрібно старанно та насухо витирати руки і обличчя. А після душу чи ванни — все тіло та волосся. Для цього використовують чисті сухі рушники для різних потреб. Є рушники для витирання обличчя, для всього тіла, ніг, посуду. Я дуже прошу всіх використовувати різні рушники для різних цілей! Тобто рушником для рук не варто витирати посуд, а рушником для ніг — обличчя. Більше того, після кожного використання рушник потрібно розвісити і просушити. Адже вологий, погано розвішений чи брудний рушник — це надзвичайно вдале місце для появи та розмноження злючок-бруднючок. Рушник, як і носова хустинка та зубна щітка, — речі індивідуального користування. Ними не можна ні з ким ділитися, тому що це може зашкодити тобі й оточуючим.
Тому і стежити за чистотою та охайністю своїх рушників ти маєш сам. Твій рушник повинен належати лише тобі: не варто користуватися рушником когось іншого! Для того, щоб було простіше стежити за чистотою, використовуй кольорові рушники. Коли вони чи хусточки стають брудним, їх обов’язково треба прати і прасувати. Тільки тоді вони знову готові до бою!
Якщо ж ти чи хтось із твоїх рідних захворів, то рушники, як і хусточки, потрібно прати окремо. Так мікроби хвороби не потраплять на інші речі та на членів твоєї родини. І неодмінно треба прасувати після прання все, чим користувався хворий. Також потрібно окремо прати рушники для використання на кухні й рушники для ніг. А от банні рушники чи рушники для всього тіла, а також рушники для умивання можна прати разом.
Окрім того, Рятівнику чистоти, тобі буде дуже корисно дізнатися про те, що носова хустинка дуже добре допомагає в боротьбі зі злючками-бруднючками. Її можна використати, щоб витерти руки і обличчя, коли поряд немає рушника. Щоб прикрити голову від палючого сонця або витерти фрукти чи овочі, якщо перед цим ти помив їх під чистою водою. І, звісно ж, щоб прикрити рот, коли кашляєш чи чхаєш, а також витерти ніс, якщо є нежить.
А якщо носової хустки в тебе немає, ти завжди можеш замінити її чистою паперовою серветкою. Сухі серветки практично запаковані й дуже зручні для подорожей, пікніків та використання у громадських місцях. До того ж, вони не потребують прання і прасування. Однак ти повинен стежити, щоб уживані чи брудні серветки не використовувати вдруге. Також стеж за тим, щоб вони не збиралися у кишенях, портфелі чи на столі. Викидай їх вчасно, щоб злючки-бруднючки не накопичувалися і не розповсюджувалися, адже для них використані серветки так само привабливі, як брудні чи погано висушені рушники.
Я дуже-дуже радий, що зміг поділитися з тобою цими знаннями. Адже правильне дотримання гігієни рушників і носових хусточок — запорука здоров’я. Сподіваюся, що отримані навички ставатимуть тобі у пригоді щодня, коли ти боротимешся з мікробами на своїй рідній планеті.
Натисніть, щоб пройти тест
ПочатиНатисніть, щоб почати гру
ПочатиНатисніть, щоб почати розфарбовувати
Почати