Як чудово, що ти завітав! У нас на Планеті миття посуду саме час чаювання, тож приєднуйся мерщій! А поки ти питимеш чай з одноразового паперового горнятка, я розповім про небезпеку, що спіткала нашу планету.
Довгий час мешканці Планети миття посуду жили безтурботно і щасливо. Їм нічого не загрожувало. Вони зрідка мили руки, інколи умивалися та чистили зуби і лише кілька разів на рік приймали душ. Вони не знали, що така поведінка дуже ризикована і загрожує нападом підступних мікробів — злючок-бруднючок — тому що до цієї планети вони не долітали. І місцеві жителі ніяк не могли збагнути, чому їхня планета має таку особливу назву.
Так тривало аж донедавна. Та раптом одного сонячного дня в усіх куточках планети одночасно спалахнула епідемія різних хвороб. Це були такі захворювання, що передаються через слину, поцілунки та використання спільного посуду. Як виявилося, джерелом епідемії став саме посуд, який на цій планеті звикли використовувати один на всіх і, до того ж, майже ніколи не мили його правильно.
Мої ретельні дослідження показали, що в галактиці з’явився новий вид мікробів, невідомий раніше. Це були мікроби брудного посуду, тобто небезпечні мікроорганізми, які нападають на тих, хто для їжі та пиття використовує загальний посуд. Тепер ти розумієш, чому я наполягав, щоб ти користувався тільки одноразовим паперовим горнятком? Щоправда, зараз ситуація на Планеті миття посуду значно покращилася і ми практично подолали всіх мікробів. Але вони надзвичайно підступні й тільки чекають на повернення. А для того, щоб не потрапити у полон до злючок-бруднючок, треба знати і завжди виконувати основні правила поводження з посудом.
Перш за все треба використовувати тільки свій власний посуд. Твоїми горнятком, тарілкою, ложкою і виделкою можеш користуватися тільки ти. Також обов’язково потрібно мити посуд після кожного прийому їжі чи пиття. Для цього підходить тільки чиста або очищена вода, бажано тепла чи підігріта, та спеціальний миючий засіб. Не потрібно залишати немитий посуд на тривалий час, бо крихти їжі, що на ньому залишаються, — це чудова приманка для хвороботворних мікробів.
Так само слід стежити за чистотою свого посуду, коли ти знаходишся в громадських місцях, поході, на екскурсії, у школі чи на пікніку. Якщо ти знаєш, що там не буде змоги вчасно та належним чином помити особистий посуд, краще запастися одноразовим. Він захистить тебе від мікробів брудного посуду.
Однак, ти як майбутній Рятівник чистоти маєш знати і кілька спеціальних прийомів, що дозволять запобігти появі й розвитку мікробів. Якщо немає змоги користуватися особистим посудом і виникає потреба спільного використання горнят, склянок, тарілок і ложок з виделками, це можна робити. Але щоразу після їжі, чаювання чи пиття води старанно мийте використаний посуд, а потім сушіть його чи витирайте чистим, призначеним для цього, рушником. І тільки після цього ним знову можна користуватися. Якщо у тебе немає змоги скористатися спеціальним миючим засобом для посуду, можеш застосувати кухонну сіль, яка теж чудово дезінфікує та вбиває мікробів.
Однак пам’ятай, що шампунь, рідке мило, гель для душу чи засіб для миття ванної та унітазу в жодному разі не можна використовувати для миття посуду! Навіть те, що вони подібні зовні, можуть бути схожих кольорів, а інколи й мати однаковий запах, не робить їх такими, що підходять для посуду. Кожен миючий засіб потрібно використовувати лише за призначенням! Хоча бувають окремі винятки, коли один можна замінити іншим, і Рятівники чистоти точно знають про це.
Я бачу, тепер ти зрозумів, що чистий та охайний власний посуд — це важливий елемент спорядження Рятівника чистоти у боротьбі зі злючками-грязнючками. Але не забувай, що чистий посуд допомагає лише тоді, коли ти доглядаєш за ним щодня!
Натисніть, щоб пройти тест
ПочатиНатисніть, щоб почати гру
ПочатиНатисніть, щоб почати розфарбовувати
Почати